Simona Halep a umilit-o pe Serena Williams (VIDEO)

Simona HalepSimona Halep a reusit sa obtina victoria in fata Serenei Williams la Turneul Campioanelor. Victoria Simonei a fost una zdrobitoare, scor 6-0 si 6-2, intr-un meci important din grupa rosie.

Serena nu a avut nicio sansa in fata jocului Simonei. Sportiva noastra a jucat lejer si a reusit sa invinga „Balaurul” (porecla Serenei) fara sa depuna mari eforturi.

Simona Halep isi facea fara probleme punctele, in timp ce Serena Williams se intrecea in greseli nefortate si dublu faulturi. Dupa cateva minute, raportul greselilor nefortate era deja 10-1.

Romanca a avut nevoie de doar 20 de minute uluitoare pentru un 6-0 in care putini ar fi crezut. In setul secund, Serena Williams a fost ceva mai prezenta in joc, a inceput sa conteze, dar nu a reusit sa-i puna prea multe probleme sportivei noastre.

Americanca a castigat primul game din meci cand Halep conducea cu 2-0, dar reprezentanta noastra a revenit si s-a desprins din nou, luand setul secund cu 6-2.

A fost cea mai importanta victorie din cariera Simonei Halep, care a luat astfel o optiune serioasa pentru calificarea in semifinalele Turneului Campioanelor. Simona conduce in grupa rosie dupa doua meciuri castigate din tot atatea disputate.

Sursa foto: sport.ro